Blue Marine

Tutaj spędzisz swoje najpiękniejsze wakacje nad morzem.

REZERWUJ ONLINE JUŻ TERAZ SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ ZOBACZ NASZE NAJCIEKAWSZE OFERTY

Pobierz przewodnik po okolicy Blue Marine Mielno

lub poproś o wersję drukowaną na Recepcji

 

Spokojna okolica, morskie powietrze, komfortowy wypoczynek.

Rodzinne wakacje nad morzem to doskonały pomysł na spędzenie urlopu, szczególnie w takim miejscu, jak Blue Marine. Z jednej strony morze, cicha i pusta plaża, z drugiej - atrakcje turystyczne, które mogą być doskonałą alternatywą na spędzenie dnia. Nasze apartamenty nad morzem położone są zaledwie kilka kilometrów od centrum Mielna, tętniącego w letnich miesiącach wakacyjnym rytmem, charakterystycznym dla nadmorskich miejscowości. W samym Milenie znajdziesz m.in. gotycki kościół z XV wieku, a także przedwojenne wille i pensjonaty, które wyróżniają się architekturą typową dla początków XX wieku. Planując rodzinną wycieczkę po okolicy, warto również obejrzeć: latarnię morską w Gąskach, ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i labiryntem grabowym czy skorzystać z licznych atrakcji wodnych oferowanych na jeziorze Jamno, z tramwajem wodnym włącznie. Na miłośników rowerowych wycieczek czeka wiele urokliwych szlaków prowadzących m.in. przez nadmorskie wioski i miasteczka. Warto wiedzieć, że w Blue Marine oferujemy możliwość wypożyczenia rowerów dla całej rodziny - wszystko w trosce o to, aby Twój urlop nad morzem był jak najbardziej udany.

Latarnia morska w Gąskach

Ogrody Hortulus Spectabilis

Latarnia morska w Gąskach – jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną. Została zbudowana na przełomie 1877/78r., mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Posiada masywne fundamenty, obsadzone na ośmiokątnej podstawie o średnicy 11,3 m. Światło latarni jest widoczne przy dobrej pogodzie z odległości 19,5 mili morskiej – co daje około 36 kilometrów.

Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt prowadzą kręte schody – aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Dostrzec można miejscowości Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.

W wakacje (od 01.07 do 31.08) czynna codziennie od 10 00 do 20 00 z przerwą od 13 30 do 15 00.

Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą widokową i labiryntem grabowym

Udostępnione do zwiedzania od czerwcu 2014 roku Ogrody Hortulus Spectabilis, to realizowany od 2003 roku autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce, w założeniu mającego pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji.

Centralnym jego punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę.
W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA.

Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, w dobrą pogodę na morze, ale przede wszystkim na otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 6 ha, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, ogrody ?4 pory roku?, ogród zegarów, ogród ?kalendarz celtycki?, dające inspirację do przemyśleń na temat przemijania oraz angielskie rabaty bylinowe cieszące oko kolorami i elementami architektonicznymi, rosarium z parterami bukszpanowymi, a także ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe.

Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko starannie pielęgnowane kompozycje roślinne oraz wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej, ale także doskonałe miejsce zabawy, rekreacji i wypoczynku dla rodzin z dziećmi, po którym można się poruszać z wózkami dziecięcymi, wózkami inwalidzkimi. Brzozowy lasek zachęca do relaksu w fotelach i hamakach.

Jezioro Jamno i Kanał Jamieński

Apartamenty Blue Marine położone są jednocześnie nad morzem i jeziorem Jamno, odciętym od Morza Bałtyckiego mierzeją. Średnia głębokość jeziora, które powstało z dawnej zatoki morskiej, wynosi 1,4 metra a maksymalna – 3,9 metra. Do Jamna uchodzą dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Unieścia. Na uwagę zasługuje fakt, że Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim unikalnym kanałem – Jamieńskim Nurtem o długości pół kilometra. Kanał powstał w 1890 roku, kiedy w wyniku sztormu zamknięta została mierzeja pod Łazami.

Nad jeziorem Jamno łatwo znaleźć ślady historii. W pobliżu naszych apartamentów widoczny jest wielki hangar z czerwonej cegły. Obiekt został wybudowany przed wojną i służył jako baza hydroplanów typu Heinkel i Dornier, należących do istniejącej tam w czasie II Wojny Światowej jednostki zwiadowczej. W tym miejscu zachował się szeroki zjazd, służący do wodowania samolotów na jezioro Jamno.

Na jeziorze Jamno znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego mających w swojej ofercie rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki i motorówki.

Można także wypłynąć w rejs wycieczkowy stateczkiem MILA lub z przystani usytuowanej 150 m od naszych zabudowań udać się do Koszalina na pokładzie tramwaju wodnego Koszałek. Tramwaj wodny Koszałek zabiera na pokład 67 osób. Podróż na drugi brzeg trwa 20 minut.

Wody jeziora są pełne ryb. Amatorzy wędkowania mogą tu złowić leszcza, sandacza, węgorza, ale nie brakuje też szczupaków, linów, karasi i wielu innych gatunków. To wymarzone miejsce dla wędkarzy.

Jeśli masz jakieś pytania to z przyjemnością udzielimy odpowiedzi